Adananin belediye baskani kim

Doğanşehir Belediye Başkanı Vefat Etti

İSTANBUL’DA TOPRAĞA VERİLECEK.. Malatya’nın Doğanşehir ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Vahap Küçük (78), İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

İstanbul’da kalp kapağı ameliyatı olan ve bir süredir tedavisi süren Başkan Vahap Küçük’ün durumu ağırlaşınca yoğun bakıma alındı, burada ise yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. İlçede yaptırdığı okul, hastane, cami gibi birçok eseri kazandıran ve hayırseverliği ile tanınan Küçük’ün vefatı ilçede büyük üzüntüye neden oldu.

Vahap Küçük’ün, cenazesinin Cuma günü İstanbul- Sarıyer Kilyos Mezarlığı’nda saat 15.00’te toprağa verileceği bildirildi.

VAHAP KÜÇÜK’ÜN ÖZGEÇMİŞİ..

1942 yılında Malatya’nın Doğanşehir ilçesinin Elmalı Mahallesinde doğdu. İlkokulu Elmalı’da, Ortaöğretimini Doğanşehir’de tamamladı. Üç çocuklu bir ailenin tek erkek çocuğu olan Vahap Küçük, askerlik görevini Ankara-Çankaya’da süvari olarak yaptı. Askerlik görevi sonrası köyüne dönerek çiftçilik ve hayvancılıkla uğraştı.

– 1968 yılında Doğanşehir’e yerleşti. Doğanşehir’de de ticaret ve hayvancılıkla uğraştı. 1972 yılında Milli Selamet Partisinin Doğanşehir’deki kuruculuğunu yaparak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. 1980 ihtilali ile bu görevi bıraktı. 1983 yılında Merhum Turgut ÖZAL ile birlikte ANAP’ın kuruluşunda görev aldı ve Doğanşehir ilçe teşkilatını kurarak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Bu görevini Merhum Turgut ÖZAL’ ın ölümüne kadar devam ettirdi. 1984 yılında Doğanşehir Tavşantepe mevkiine çiftlik kurarak yeniden ticaret ve hayvancılıkla uğraşmaya başladı. 1985 yılında çocuklarının tekstil sektörüne girmesi ile birlikte kendisi de bu alanda görev yapmaya başladı. 2001 yılında kurulan AK Parti ilçe teşkilatını kurdu ve ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Tam bir Doğanşehir sevdalısı olan Vahap Küçük, eğitim ve öğrenciye çok büyük önem verdi. Çok sayıda öğrenci bursu vererek öğrencilerin okumalarına ve eğitimlerine katkıda bulundu ve bu katkılarına devam etmektedir. Hayır işlerini çok seven Vahap Küçük, her yıl Türkiye’nin her yerinden öğrencilere giyecek ve burs yardımının yanı Doğanşehir’de babası için Mehmet Küçük sağlık ocağı, kendi doğduğu yer olan Elmalı’ya annesi adına Ayşe Küçük sağlık ocaklarını yaptırdı. İnönü üniversitesi ile anlaşarak Doğanşehir ilçe merkezine bir üniversite yaptırmakta olup, yapım çalışmaları devam etmektedir. Tekstil alanında Türkiye’nin ilk sıralarında yer alan LCW’nin kuruluşunu sağlayan ve ortaklarından olan Vahap Küçük, aile şirketi olan Küçükler holdingin yönetim kurulu üyeliği görevini de yapmaktadır.

– TEMA mağazalarının başında yer alan Mustafa Küçük ile TEMA Holding, LC Waikiki ve Küçükler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük’ ün babası olan Vahap Küçük, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel yönetimler seçiminde büyük bir halk kitlesinin teveccühünü ile oylarını alarak Doğanşehir Belediye başkanlığı görevini üstlenmiştir. Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, çok sayıda önemli projelere imza atmış olup, bu projelerini 2016 yılından itibaren hızlı bir şekilde ortaya koyacaktır. Örnek bir aileye sahip olan Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, evli ve 9 çocuk babasıdır.

BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI..

Sağlık Bakanı Prof.Dr. Fahrettin Koca

Malatya Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük beyefendi, tedavi gördüğü kalp rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybetti. Desteği ve ağabeyliğiyle pek çok gencin öğrenim hayatını kolaylaştırmıştı. İyilikle yâd edilecek. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Malatya Valisi Aydın Baruş

Doğanşehir Belediyesi Başkanı Vahap KÜÇÜK bugün Hakka yürüdü. Hayırseverliği ile herkese örnek olmuş büyüğümüzü kaybetmek bizleri derin bir üzüntüye düşürdü. Doğanşehirimizin ve tüm Malatyalıların başı sağ olsun. Yüce Rabbim ebedi mekanını Cennet eylesin.

CHP Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba

Doğanşehir Belediye Başkanımız Vahap Küçük’ün vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Vahap Küçük’e Allah’tan rahmet, başta Küçük ailesi olmak üzere, AK Parti’ye, Doğanşehir’e ve sevenlerine başsağlığı dileklerimi iletiyorum.

AKP Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık

“İnna lillâhi ve innâ ileyhî raciûn”

AKParti Kurucu İlçe Başkanımız, Doğanşehir Belediye Başkanımız, sadece ‘Küçük’ ailesinin değil, Doğanşehir’in ve #Malatya’nın babası, Koca Çınar ‘Vahap Baba’mızı kaybettik. Başımız sağ olsun.. Allah rahmet eylesin.. Mekanı cennet olsun..

AKP Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkçi

Doğanşehir Belediye Başkanımız Vahap Küçük’ün vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet; Küçük Ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Biz kendisinden razıydık, Rabbim de razı olur inşallah. Mekânı cennet olsun.

AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır

Doğanşehir’imizin kıymetli başkanı Vahap Küçük ağabeyimiz Rahmeti Rahmana kavuşmuştur. Geride hoş bir sada bırakarak aramızdan ayrılan, hayırseverliği ile hepimizin gönlünde müstesna bir yeri olan Vahap abimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

AKP Malatya Milletvekili Hakan Kâhtalı

#Malatya’mıza ve #Doğanşehir’imize büyük emekleri olan iki dönem Belediye Başkanlığımızı yapmış Vahap Küçük amcamıza Allah’tan rahmet, Küçük ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun inşallah…

Malatya Eski Valisi Mustafa Toprak

Malatya Valiliğim sırasında tanıdığım, birlikte çalıştığım gönlü güzel hayırsever işadamı LCWaikiki’nin kurucularından Doğanşehir Belediye Bşk.Vahap KÜÇÜK’ün vefatını üzüntü ile öğrendim. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun. Mustafa-Vahap KÜÇÜK&Ailesine başsağlığı diliyorum

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan

Doğanşehir Belediye Başkanımız, değerli büyüğüm Vahap Küçük Hak’ka yürüdü… Hüznümü anlatmaya kelimeler kifayet etmiyor. Rabbim rahmetiyle muamele etsin. Ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Başımız sağ olsun…

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aysun Bay Karabulut

Doğanşehir Belediye Başkanı, hayırsever ve eğitim gönüllüsü Vahap Küçük’ün vefatını derin bir üzüntü ile öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, Küçük ailesine, yakınlarına sevenlerine, Doğanşehir halkına başsağlığı diliyorum. Yine, her zaman yanlarında gördükleri Vahap Amcalarını kaybeden Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksekokulu’nda eğitim gören öğrencilerime de ayrıca başsağlığı diliyorum.

Merhum Vahap Küçük, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksekokulu’nu yaptırarak üniversiteye bağışlamış, bu meslek yüksekokulunu kazanan tüm öğrencilere burs vermiş, her türlü yardım ve katkılarını sağlamış bir eğitim gönüllüsüydü. Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksekokulu’ndaki öğrencilerin yurttan okula, okuldan yurda güvenli bir şekilde gidişleri için ücretsiz servis tahsisi yapan Merhum Vahap Küçük, kalkınmanın yerelde eğitim yatırımları ile olacağına inanan ve doğduğu topraklara vefalı, dost, duyarlı örnek bir kişiliktir. Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksekokulu’nda eğitim gören öğrencilerimiz Vahap Küçük’ün bu özelliğini bilerek yetişeceklerdir.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi ailesi olarak aynı zamanda Malatya Turgut Özal Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucu Üyesi de olan Vahap Küçük’ü kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksekokulu’muz da merhum Vahap Amcamızın ismi hizmetlerine layık bir şekilde yaşatılacaktır.

Tekrardan Vahap Küçük’e Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı Cennet olsun.

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Recep Bentli

Doğanşehir Belediyesi Başkanı Vahap Küçük amcamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Doğanşehirlilere büyük sabırlar diliyorum. Ebedi mekanı cennet olsun inşaAllah.

AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca

Doğanşehir Belediye Başkanımız Vahap Küçük Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Vahap Başkanımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve teşkilatımıza baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve AKP Teşkilatına başsağlığı dilerim.

iha- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi- AA